V polovině ledna se iniciativa #nejsemprase zařadila mezi podporované projekty v aplikaci EPP – Pomáhej pohybem od Skupiny ČEZ. Cíl nasbírat 150 000 bodů se v tu chvíli zdál doslova jako běh na dlouhou trať. Ale fanoušci iniciativy předvedli neuvěřitelnou aktivitu a odhodlanost, když určenou bodovou porci přetavili do nachozených, naběhaných a nalyžovaných kilometrů za pouhé dva týdny.

Ta rychlost byla opravdu neskutečná. Samozřejmě jsme průběžně sledovali, jak si stojíme, ale tohle nikdo z nás nečekal. Například ve středu 27. ledna zbývalo do splnění cíle ještě 53 000 bodů, tedy více než třetina. Ale už v sobotu to bylo jen posledních 10 000 bodů, a když jsem v neděli odpoledne chtěl přispět svou malou dávkou po projížďce na lyžích, bylo už dávno dosbíráno. Fanoušci naší kampaně jsou opravdu skvělí a patří jim upřímné poděkování, neskrýval nadšení Miloš Židík.

Za podpory Nadace ČEZ tak iniciativa #nejsemprase získá finanční prostředky, které budou využity na další rozvoj kampaně za čisté české hory, lesy a parky. „Díky částce od Nadace ČEZ můžeme naši iniciativu ještě více zviditelnit a oslovit tak další výletníky a fanoušky, kterým není ochrana přírody lhostejná. Je totiž důležité stále připomínat, že slušné chování v přírodě platí nejen v létě a na podzim, ale i teď v zimě. Zvláště, když hory zaplavily tisíce návštěvníků. Právě jim je určeno naše Desatero cool výletníka, protože i pod sněhovou pokrývkou se dá ukrýt ledacos, ale jaro ukáže, kdo si i v zimě hrdě řekl ‘nejsem prase’,“ doplnil Miloš Židík.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *