S novým rokem si každý z nás klade nové cíle. Ty své má také iniciativa #nejsemprase, která vstupuje do druhé sezony. „Loni jsme iniciativu zakládali s vidinou toho, že naučíme novopečené výletníky lepšímu chování na horách, v lese a přilehlém okolí, letos se chystáme rozšířit osvětu mezi ty nejmenší do mateřských škol a taky bychom se chtěli podívat na to, jak zamezit znečišťování parků, městských lesů a vodních toků,“ říká Miloš Židík jeden z iniciátorů kampaně.

Iniciativa během letních i podzimních měsíců získávala větší a větší pozornost. Také proto se podařilo spojit síly s Nadací ČEZ, která podporuje realizaci projektu. Díky mobilní aplikaci EPP Pomáhej pohybem můžeme získat finanční prostředky na rozvoj dalších aktivit iniciativy,“ doplnil Miloš Židík. V současné době probíhá v mobilní aplikaci takzvané sběrové kolo. Nesbírá se odpad, ale body, které je možné shromažďovat během pohybových aktivit. Po nasbírání požadovaného počtu bodů bude iniciativě darován finanční obnos.

A jak mohou podporovatelé #nejsemprase pomoci? Stačí si nainstalovat aplikaci, zvolit pohybovou aktivitu a mít telefon u sebe – v kapse nebo batohu. Po skončení pěší túry, ranního rozklusu, běžkařského výletu nebo po návratu z nedělní procházky pak aktivitu zastavit a věnovat nasbírané body iniciativě.

Je důležité připomenout, že slušné chování v přírodě platí i v zimě. Pod sněhovou pokrývkou se dá ukrýt ledacos, ale jaro ukáže, kdo si i v zimě hrdě řekl „Nejsem prase!“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *