Prázdniny utekly jako voda a příroda si může aspoň částečně oddychnout od návalu výletníků. Za ty, kteří v lese a na horách odhodili odpadky, čistili chlívek fanoušci iniciativy #nejsemprase. K výzvě Vyčisti chlívek na konci prázdnin! se v České republice i na Slovensku zapojila stovka dobrovolníků.

Iniciátoři kampaně #nejsemprase vyzvali své fanoušky a přátele na sociálních sítích, aby o posledním srpnovém víkendu vyrazili do přírody a vysbírali to, co méně zkušeným výletníkům vypadlo za kapes nebo batohů. A výzva nezůstala bez reakce. Příspěvky na facebookových a instagramových profilech iniciativy zasáhly 45 000 uživatelů, vyvolaly 555 příznivých reakcí a na 150 sdílení. V komentářích své fotografie a videa z čištění přírody zaslalo 84 fanoušků.

Psali nám jednotlivci i celé rodiny a svoje úlovky s námi sdíleli na facebooku. Toho si opravdu vážíme, a usilovné sběrače proto odměníme tričky, mikinami, čepicemi a samolepkami s logem #nejsemprase,“ vyjádřil uznání iniciátor kampaně Miloš Židík.

Sociální sítě české i slovenské verze kampaně #nejsemprase mají po dvou měsících od svého spuštění 7500 fanoušků a zasáhly více než 1,8 milionu uživatelů. „Téměř 3400 lidí sdílelo naše příspěvky a pomáhalo tak šířit myšlenky iniciativy. U nich se pak objevilo dalších více než 9500 reakcí jejich přátel,“ doplnil statistiku Miloš Židík. Každý z 340 zveřejněných příspěvků se tedy dočkal v průměru deseti sdílení.

One thought on “Výzva Vyčisti chlívek na konci prázdnin! oslovila přes 45 000 lidí”

  1. Dobrý den, i když jsem nedávno oslavila šedesátku, stále se ze všech sil a dle svých možností snažím pomáhat přírodě . Bydlím v Železných horách, v okolí CHKO. Když jsem objevila váš plakátek“nejsem prase“ a „Co přineseš , to odneseš“, našla jsem si vaše stránky a tisknu s radostí vaše plakátky a dávám na potřebná místa. Dostává mě chování mládeže ve vedlejší vesnici, jsou to opravdu „prasátka“, už i obecní úřad je řešil, ale nevím zda s účinkem. Proto se snažím umisťovat plakátky do blízkosti těch „čuňátek“ a tak je navést na vaše stránky. Budu ráda za informace a možnosti , jak bych mohla s vámi spolupracovat a pomáhat chránit naši přírodu. Myslím, že této pomoci není nikdy dost, zvláště v letošním roce, kdy mnoho „lidí“ od přírody jen bere a nechává v ní za odměnu je svinčík a neumí pochopit propojení coronaviru s přírodou. Jak říkám, jak dusíme přírodu, my svým chováním,tak ona nám nasadila roušky, abychom jsme si to také ochutnali, jaké to je.
    Děkuji za pozornost a přeji vše dobré ve vaší práci.
    Dana Vojáčková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *